Mis on lacrosse?

Lacrosse on täiskontaktiga meeskonnasport, mida mängitakse kahe 10-liikmelise meeskonna vahel. Mängu eesmärk on palli vallata seda kas ringi söötes või siis sellega joostes ning proovida seda vastaste väravasse visata. Kaitses on eesmärgiks takistada vastastel väravasse viskamist ja proovida neilt pall ära võtta.

Lacrosse’i varustus koosneb umbes tennisepalli suurusest kummist valmistatud pallist, Lacrosse’i kepist mille otsas on korv millega saab palli püüda ja visata ning lisaks sellele on veel lai valik kaitsevarustust.

Lacrosse’i mängitakse neljas erinevas formaadis millel on omad reeglid ja spetsiifiline varustus. Nendeks on meeste Lacrosse, naiste Lacrosse, Box Lacrosse (siseruumides) ning Intercrosse mis on ilma kehakontaktita versioon (ideaalne kehalise kasvatuse tundideks).

Lacrosse on Põhja-Ameerika vanim sprordiala, mida on selle regiooni põlisrahvad juba aastasadu harrastanud. Kui soovite selle spordiala ajalooga rohkem tutvuda, siis siin on link ühele lühikesele videole, mis annab teile hea ülevaate.